Strona główna » Aktualności » CLJ: Udany wyjazd na Garbarnię! Wysokie zwycięstwo Wiślaków

CLJ: Udany wyjazd na Garbarnię! Wysokie zwycięstwo Wiślaków

Data publikacji: 23-02-2019 15:17

Podopieczni Pawła Regulskiego w sobotni poranek udali się na obiekty Garbarni Kraków, gdzie rozegrali sparing z zespołem juniorów gospodarzy. Wiślacka CLJ-ka U-18 zaprezentowała się dobrze na tle rywala i pokonała go aż 4:0.

Wiślacy rozpoczęli mecz niemrawo, ale z każdą minutą ich poczynania nabierały coraz wyraźniejszych kształtów. Ozdobą spotkania był gol Szymona Jeziorskiego, który otworzył wynik spotkania w 35. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał wtedy Damian Korczyk, a „Jezior”, który pełnił dziś rolę kapitana zespołu, złożył się do przewrotki i mocno uderzył pod poprzeczkę.

Zaledwie trzy minuty później „Kori” ponownie dośrodkowywał z narożnika boiska. Najwyżej w polu karnym wyskoczył znów Jeziorski, który głową wpakował piłkę do bramki. W końcówce pierwszej połowy instynktowną interwencją popisał się Kacper Chorążka, który zaliczając gościnny występ w bramce juniorów starszych Wisły.

Skuteczny pressing

Na początku drugiej połowy gracze Pawła Regulskiego popełnili dwa błędy przy wyprowadzaniu piłki, ale szczęśliwie obyło się bez konsekwencji. Wraz z upływem czasu to Wiślacy zaczęli coraz wyraźniej naciskać rywala w odbiorze piłki i dało to swoje efekty. Najpierw znakomitą piłkę posłał w pole karne Bentkowski, ale Malik uderzył po przyjęciu niecelnie.

Później jednak Kasia dwukrotnie wykorzystał błędy przy budowaniu ataków Garbarni. Najpierw sam popisał się odbiorem i skutecznym uderzeniem zza szesnastki. Za drugim razem dzięki odbiorowi jednego z kolegów doszedł do dobrej sytuacji strzeleckiej i uderzył po ziemi, mijając w ten sposób golkipera rywali. Ostatecznie juniorzy starsi Wisły pokonali swoich rówieśników aż czterema golami.

Garbarnia Kraków (juniorzy) - CLJ U-18 Wisła Kraków 0:4 (0:2)
0:1 Jeziorski 35’
0:2 Jeziorski 38’