Strona główna » Dla mediów

Dla mediów

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Adres:
ul. Reymonta 20
30-059 Kraków
e-mail: redakcja@wisla.krakow.pl

Rzecznik Prasowy: Karolina Biedrzycka (karolina.biedrzycka@wisla.krakow.pl)

Serwis E-media: Accredito.com »   

Akredytacje

Aby złożyć wniosek o akredytacje na mecze Wisły Kraków organizowane na stadionie przy ulicy Reymonta 20 przez Wisłę Kraków SA, należy zarejestrować się w systemie na stronie https://accredito.com/ i kliknąć w odpowiednie wydarzenie (mecz).

Wnioski o akredytacje jednorazowe na mecze Wisły w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski przyjmowane są do godziny 12.00 w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym mecz. Po tej godzinie system zgłoszeniowy zostaje automatycznie zamknięty. Decyzję o przyznaniu lub nieprzyznaniu akredytacji przesyłane będą drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu podczas rejestracji, maksymalnie ostatniego dnia roboczego poprzedzającego mecz do godziny 18.00.

Wnioski o akredytacje stałe (ważne na mecze Ekstraklasy i Pucharu Polski) oraz akredytacje na mecze w pucharach europejskich przyjmowane będą za pośrednictwem strony https://accredito.com/ w odrębnych terminach.

Mapka, wejście na stadion
 
 

Sprawdź, gdzie znajduje się parking dla mediów, którędy można przejść do trybuny prasowej, a także gdzie mieści się sala konferencyjna i strefa pracy dla dziennikarzy.

Kliknij, aby powiększyć »

Wejście dla mediów znajduje się od strony Al. 3 Maja.


Odbiór akredytacji
  Akredytacje można odbierać w dniu meczu - na 90 minut przed rozpoczęciem spotkania w budce zlokalizowanej przy wjeździe na parking medialny. Wydawanie akredytacji trwa do rozpoczęcia meczu, dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion. Akredytacja jest ważna wyłącznie wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.


Parking
  Parking dla mediów znajduje się od strony Al. 3 Maja (drugi wjazd w prawo, za przystankami tramwajowymi). Jeśli dziennikarz ubiegający się o akredytację chciałby uzyskać możliwość wjazdu na parking dla mediów, w formularzu rejestracyjnym na stronie  https://accredito.com/ należy zaznaczyć odpowiednią opcję. Zgłoszenie nie jest równoznaczne z przyznaniem miejsca parkingowego.

Trybuna prasowa
  Loża prasowa mieści się na trybunie zachodniej stadionu. Wejście do niej znajduje się od strony pawilonu medialnego. Na trzecim piętrze ulokowane są miejsca dla dziennikarzy piszących, natomiast na czwartym piętrze usytuowane są stanowiska komentatorskie - radiowe.

Trybuna prasowa liczy 83 miejsca z pulpitami, 35 miejsc bez pulpitów na trzecim piętrze oraz 60 miejsc z pulpitami dla komentatorów radiowych na czwartym piętrze.

Strefa pracy mediów
  Strefa pracy mediów mieści się na trzecim piętrze trybuny zachodniej, przy wejściu na lożę prasową.

Sala konferencyjna
  Sala konferencyjna znajduje się na pierwszym piętrze pawilonu medialnego, w narożniku stadionu, między trybunami zachodnią a południową.

Strefa Brzegu Boiska
 

Do Strefy Brzegu Boiska wchodzi się przez drzwi na parterze pawilonu medialnego prowadzące na murawę. Wejście do niej przysługuje tylko fotografom oraz przedstawicielom telewizji z ważną akredytacją.

Zasady poruszania się fotoreporterów i przedstawicieli TV:

  • przechodzenie koło linii ławek trenerskich (wzdłuż trybuny zachodniej) możliwe jest przed rozpoczęciem meczu. W przerwie oraz po zakończeniu spotkania droga przejścia prowadzi wzdłuż trybuny wschodniej;
  • w trakcie spotkania fotoreporterzy oraz przedstawiciele TV Nieposiadających Praw mogą zajmować miejsca tylko za liniami końcowymi. Nie można zajmować miejsca wzdłuż linii bocznych;
  • w trakcie trwania meczu nie można zmieniać stron;
  • fotoreporterzy oraz przedstawiciele TV nie mogą w żadnym wypadku i w żadnym momencie wkraczać na boisko - przed, w trakcie, ani po meczu.

Mixed zone / Strefa mieszana
  Strefa mieszana, w której można przeprowadzać wywiady pomeczowe, znajduje się na poziomie -1 trybuny zachodniej. Zejście do niej następuje poprzez klatkę schodową dla mediów, prowadzącą na trybunę prasową, od strony pawilonu medialnego.

Wywiadów pomeczowych nie można przeprowadzać przy zejściu z boiska (nie dotyczy to stacji telewizyjnej mającej prawa do transmisji danego spotkania).

Kamizelki FOTO i TV, krzesełka
 

Na meczach rozgrywanych na stadionie Wisły Kraków fotografów oraz przedstawicieli telewizji obowiązują kamizelki wydawane przez klub. Można je otrzymać w punkcie wydawania akredytacji na parterze klatki schodowej prowadzącej na trybunę prasową. W zamian należy pozostawić legitymację prasową, która zostanie zwrócona około 15-30 minut po meczu (w zależności od bieżących zadań i możliwości Biura Prasowego) w sali konferencyjnej w pawilonie medialnym.

Na meczach rozgrywanych na stadionie przy ul. Reymonta 20 obowiązkowe jest korzystanie z krzesełek dla fotoreporterów. Klub nie zapewnia takich krzesełek.


Do pobrania
Herb Wisły Kraków:

Lista mailingowa
  Aby otrzymywać informacje prasowe, a także informacje o konferencjach organizowanych przez klub, należy zarejestrować się na https://accredito.com/ i zaznaczyć opcję otrzymywania powiadomień (subskrypcji).

Zasady i regulaminy
 
Zasady Ekstraklasy SA regulujące pracę mediów
»
Regulamin akredytacji Wisły Kraków »

 

do góry strony