Strona główna » Kluby partnerskie

Kluby partnerskie

Wisła Kraków stawia na współpracę z innymi klubami w zakresie szkolenia młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła. Partnerem trzynastokrotnego mistrza Polski od wielu lat jest szkółka piłkarska TS Wisła Kraków, ale to nie koniec nowych kierunków rozwoju.

„Chcemy rozszerzyć dotychczasową formę współpracy w zakresie szkolenia młodzieży. Zawodnicy, którzy trenują w poniższych klubach, będą mieli okazję brać udział w organizowanych przez Wisłę treningach, testach, turniejach czy obozach przygotowawczych. Chcemy również, aby współpraca między trenerami Wisły oraz szkoleniowcami z Myślenic, Czarnego Dunajca, Zabierzowa czy innych klubów miała większy wymiar – w planach mamy stworzenie wspólnych projektów dotyczących szkolenia dzieci, ich rozwoju sportowego, a także integracji lokalnej społeczności” – twierdzi Dariusz Marzec, trener koordynator grup młodzieżowych Białej Gwiazdy.

Kluby Partnerskie Wisły Kraków SA:

AP 2011 Zabierzów


Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów – klub piłkarski z siedzibą w Zabierzowie, założony w 2011 r. Obecnie występuje w lidze okręgowej, grupa Kraków II
Rok założenia: 2011
Liga: Liga okręgowa, grupa Kraków II
Strona oficjalna: www.akademia2011.pl

AP Wisła Czarny Dunajec


Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec – klub sportowy z siedzibą w Czarnym Dunajcu, zajmujący się szkoleniem młodych zawodników.
Rok założenia: 2013
Strona oficjalna: www.wislaczarnydunajec.pl

BKS Bochnia


Bocheński Klub Sportowy - klub sportowy posiadający sekcję piłki nożnej, z siedzibą w Bochni, założony w 1921 roku. Obecnie występuje w III lidze, w grupie małopolsko – świętokrzyskiej.
Rok założenia: 1921
Liga: IV liga, grupa małopolska (wschód)
Strona oficjalna: www.bksbochnia.pl

Football School Płońsk

Fundacja Fooball School - oddział w Płońsku oraz w Ciechanowie. W Fundacji trenuje ponad 140 dzieci w wieku od czterech lat.
Rok założenia: 2013

Górnik Jaworzno


Górnik Jaworzno – klub piłkarski z siedzibą w Jaworznie. Założony w 1954 roku.
Rok założenia: 1954
Liga: klub nie posiada obecnie drużyny seniorskiej

KS Dalin Myślenice


Klub Sportowy Dalin Myślenice - klub sportowy z siedzibą w Myślenicach, założony w 1921 roku. Drużyna piłkarska Dalinu występuje obecnie w III lidze, w grupie małopolsko – świętokrzyskiej.
Rok założenia: 1921
Liga: IV liga, grupa małopolska (zachód)
Strona oficjalna: www.pilkadalin.myslenice.pl

KKS ASPN Juventa Starachowice

KKS ASPN Juventa Starachowice to klub z ponad 20-letnim doświadczeniem w szkoleniu dzieci i młodzieży. W swoich strukturach posiada aż jedenaście drużyn - w tym ekipę juniorów starszych. Zespół ze Starachowic może pochwalić się wieloma sukcesami w turniejach regionalnych i ogólnopolskich, a także kilkoma reprezentantami kraju kadr juniorskich. Juventa jest ważnym ośrodkiem sportu nie tylko ze względu na atuty szkoleniowe, ale również z powodu istotnej roli w wychowaniu i integrowaniu lokalnej młodzieży. 
 
Rok założenia: 1996

Strona oficjalna: www.juventa.starachowice.plMKS Szubryt Limanowa


MKS Limanovia Szubryt Limanowa - klub piłkarski z siedzibą w Limanowej, założony w 1924 roku. Obecnie występuje w II lidze, w grupie wschodniej.
Rok założenia: 1924
Liga: IV liga, grupa małopolska (wschód)
Strona oficjalna: www.limanovia.net


MKS Trzebinia-Siersza


Miejski Klub Sportowy Trzebinia-Siersza – klub piłkarski z siedzibą w Trzebini, założony w 2000 roku. Obecnie występuje w IV lidze w grupie małopolskiej (zachód).
Rok założenia: 2000
Liga: III liga, grupa IV

MTS Piast Skawina

Miejskie Towarzystwo Sportowe PIAST Skawina zostało zarejestrowane w maju 2011 roku. Obecnie skupia ponad 200 członków w trzech sekcjach: piłki nożnej, piłki ręcznej i brydża sportowego.

Rok założenia: 2011

Strona internetowa: http://piastskawina.pl/
Podhale Nowy Targ


Nowotarski Klub Piłkarski Podhale Nowy Targ – piłkarski klub sportowy z siedzibą w Nowym Targu, założony w 2009 roku, grający obecnie w lidze okręgowej, w grupie Nowy Sącz.
Rok założenia: 2009
Liga: III liga, grupa IV
Strona oficjalna: www.nkppodhale.plPrzebój Wolbrom


KS Przebój Wolbrom –  klub piłkarski z siedzibą w Wolbromiu, założony w 1937 roku. Obecnie występuje w III lidze w grupie małopolsko – świętokrzyskiej.
Rok założenia: 1937
Liga: liga okręgowa, grupa Kraków I
Strona oficjalna: www.przebojwolbrom.pl

TS Wisła Kraków


Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków – klub sportowy założony w 1906 roku. Szkółka Piłkarska TS zajmuje się szkoleniem młodych adeptów futbolu.
Rok założenia: 1906

UKS „Trójka” Myślenice


Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” Myślenice – klub sportowy działający przy Gimnazjum nr 2 w Myślenicach. Głównym celem klubu jest szkolenie młodych zawodników.

UKS „Akademia Piłkarska Kędzierzyn-Koźle” 


UKS „Akademia Piłkarska Kędzierzyn-Koźle”  – klub sportowy działający w Kędzierzynie-Koźle.

do góry strony