Strona główna » Aktualności » CLJ: Balicki show! Wzmocniona Wisła gromi Hutnika w drugiej połowie

CLJ: Balicki show! Wzmocniona Wisła gromi Hutnika w drugiej połowie

Data publikacji: 02-03-2019 14:35

Podopieczni Pawła Regulskiego dobrze zaprezentowali się w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-18. Wiślacka CLJ-ka wzmocniona m.in. Arturem Balickim pokonała juniorów Hutnika Kraków 7:1. Spotkanie zostało rozegrane na sztucznym boisku klubu z Nowej Huty.

Podobnie, jak w poprzednich sparingach Wiślacy niemrawie rozpoczęli mecz. W 21. minucie po zagraniu piłkarza Hutnika w pole karne w dobrej sytuacji znalazł się Filip Handzlik. Były zawodnik młodzieżowych zespołów Wisły skutecznie wykończył akcję swojej drużyny i dał prowadzenie gospodarzom.  Sześć minut później po strzale jednego z rywali piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Kamila Brody.

Od tej pory na boisku dominowali wyłącznie gracze Wisły. Najpierw w 32. minucie Sroka obronił strzał Chmiela, a próbujący dobijać piłkę Maciej Śliwa został sfaulowany w szesnastce. Do rzutu karnego podszedł Artur Balicki i mocnym strzałem wyrównał stan meczu. W 38. minucie Chmiel odważnie popędził lewą stroną i po udanym dryblingu strzelił na tyle skutecznie, by dać Wiślakom prowadzenie do przerwy.

Festiwal strzelecki

W drugiej odsłonie strzelali już tylko Wiślacy, a zwłaszcza Artur Balicki, który strzelił trzy gole pod rząd. Nowy napastnik Białej Gwiazdy najpierw wykorzystał wrzutkę Jakuba Zawady, a po kilku minutach skutecznie dobił strzał Arkadiusza Kasi z krawędzi pola karnego. W 64. minucie Balicki zamienił na gola dobre dośrodkowanie Grabowskiego. Asystujący obrońca wpisał się na listę strzelców moment później, gdy znakomicie uderzył nad murem z  bezpośredniego rzutu wolnego.

Siódmego gola dla podopiecznych Pawła Regulskiego zdobył plasowanym uderzeniem z dystansu Dawid Malik. Ostatecznie Wiślacy pokonali swoich rówieśników sześcioma bramkami. Dzisiejszy sparing to ostatni sprawdzian wiślackiej CLJ-ki U-18 przed początkiem rundy wiosennej. Biała Gwiazda rozpocznie swoje zmagania w Centralnej Lidze Juniorów za tydzień.

Hutnik Kraków (juniorzy) - CLJ Wisła Kraków 1:7 (1:2)
1:0 Handzlik 21’
1:1 Balicki (k.) 32’
1:2 Chmiel 38’
1:3 Balicki 51’
1:4 Balicki 58’
1:5 Balicki 64’
1:6 Grabowski 69’
1:7 Malik 90’

Wisła (pierwszy skład): Broda - Gruszkowski, Jeziorski, Hoyo-Kowalski, Grabowski - Moskiewicz, Szot - Chmiel, Kumah, Śliwa - Balicki