Strona główna » Aktualności » Oświadczenie w sprawie kibiców Widzewa

Oświadczenie w sprawie kibiców Widzewa

Data publikacji: 01-03-2008 22:34Na mecz Wisła Kraków - Widzew Łódź nie została wpuszczona część kibiców gości. Przedstawiamy stanowisko klubu w tej sprawie.

Wisła Kraków otrzymała od Widzewa Łódź listę, na której znajdowały się nazwiska 799 osób. Okazało się, że lista ta była niepełna, brakowało numerów PESEL, numerów biletów, nazwisk. Dodatkowo dokumenty niektórych kibiców nie zgadzały się z danymi wpisanymi na liście.

Na dwie godziny przed meczem otwarto bramy stadionu i wpuszczono grupę 150 kibiców przyjezdnych, których dane zgadzały się z tymi wpisanymi na liście. Tuż przed meczem na stadion dotarła grupa ok. 350 osób. Osoby te nie posiadały ważnych biletów lub ich dane nie zgadzały się z przesłanymi przez łódzki klub.

W związku z tym podjęto decyzję o niewpuszczeniu tych osób na stadion Wisły Kraków. Stało się to zgodnie z zasadami przyjmowania kibiców drużyny gości na zawodach podczas rozgrywek organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę SA. Czytamy w nich: "Kluby zobowiązane są odmówić wpuszczenia na sektor kibiców gości osób, które nie znajdują się na liście autoryzowanej przez wysyłający klub" (punkt 18.). Ze względu na ten zapis podjęto decyzję o niewpuszczeniu kibiców gości na stadion przy Reymonta.

Wisła Kraków zdaje sobie sprawę z faktu, że w grupie osób, które nie zostały wpuszczone na stadion, mogli być kibice, którzy mieli pełne prawo wejścia na trybuny. W związku z siłową próbą sforsowania bramy wejściowej przez osoby, które na liście się nie znajdowały, wpuszczenie kibiców gości upoważnionych do wejścia okazało się niemożliwe. Winę więc ponoszą ci kibice, którzy nie potrafili się dostosować do przyjętych przez PZPN i Ekstraklasę SA zasad.

Wisła Kraków SAdo góry strony