Malik: Pełen optymizmu przed ligą

Data publikacji: 05-03-2019 15:38W ostatnim sprawdzianie przed wznowieniem rozgrywek CLJ podopieczni Pawłą Regulskiego pokonali rówieśników z Hutnika Kraków aż 7:1. „Cieszę się, że zdobyłem gola. W ostatnich sparingach mi się to nie udawało. Dużą radość daje wysokie zwycięstwo z wymagającym przeciwnikiem. Cały zespół dobrze zagrał i obyśmy tak samo się zaprezentowali w pierwszym meczu rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów” - mówi Dawid Malik, po którego bramce sędzia odgwizdał zakończenie spotkania. 


„Malina” odnosi się również do faktu, że część juniorów na co dzień trenuje z pierwszą drużyną. „To, co dziś zaprezentowaliśmy, nie jest pełnią naszych umiejętności. Po części to wynika z tego, że tak rzadko ze sobą gramy i trenujemy. Myślę jednak, że nie ma tragedii, bo udało nam się dziś rozegrać kilka naprawdę ładnych akcji i zdobyć dużo bramek. Potencjał jest tylko trzeba to doszlifować. Wtedy wszystko będzie w porządku. Jestem pełen optymizmu przed ligą” - deklaruje pomocnik wiślackiej CLJ-ki.
 
Różne opcje
 
Jaki środek pola w drużynie Białej Gwiazdy zobaczymy wiosną? „Sam jestem ciekawy, jak to będzie wyglądać. Dziś na „szóstce” wystąpił Dawid Szot. Widać więc, że trener szuka różnych opcji. Nie wiem, jak wyjdziemy w pierwszym meczu, ale jak by to nie miało wyglądać, to i tak powinniśmy dać sobie radę” - zapewnia piłkarz. 
 
Wiślacy rozpoczną wiosenne zmagania od meczu z Elaną Toruń. Jak „Malina” wspomina poprzedni mecz z tym rywalem? „Maciek Śliwa strzelił wtedy decydującą bramkę. To był trudny mecz, bowiem Elana większość meczu grała w niskiej defensywie i mieliśmy problem ze stwarzaniem sytuacji. Torunianie bronili całym zespołem i nie było łatwo pokonać tego rywala. Tak jak mówiłem wcześniej, mam nadzieję, że w sobotę takiego problemu nie będzie i spokojnie przełamiemy się przez blok obronny Elany, zdobywając przy okazji dużo goli” - kończy Dawid Malik. 
 
Krzysztof Pulak
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
 


do góry strony