Strona główna » Aktualności » Przegląd prasy: Wisła w koronie z sześciu diamentów

Przegląd prasy: Wisła w koronie z sześciu diamentów

Data publikacji: 11-03-2019 09:14

Dziennikarze nie mieli w sobotę łatwego zadania. Jak bowiem opisać poczyniania Białej Gwiazdy, która gra tak, że brakuje słów? Doświadczeni żurnaliści podołali jednak swoim obowiązkom. Sprawdźmy więc, co napisali o dyspozycji naszej drużyny w sobotnim meczu.

Przegląd Sportowy - Pierwsza wygrana Wisły na wyjeździe

W 25. kolejce Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała na wyjeździe Koronę Kielce aż 6:2. Dla Białej Gwiazdy było to pierwsze zwycięstwo odniesione na boisku rywala w tym roku. Hat-tricka dla drużyny Macieja Stolarczyka ustrzelił Krzysztof Drzazga. Obie drużyny przystępowały do tego spotkania w nie najlepszych nastrojach. Korona nie wygrała trzech kolejnych spotkań w lidze, a Biała Gwiazda przegrała dwa ostatnie spotkania. Jedni i drudzy liczyli na komplet punktów, które bardzo by się im przydały w walce o grupę mistrzowską Lotto Ekstraklasy.

Maciej Stolarczyk przed spotkaniem z Koroną mówił o tym, że spodziewał się trudnego początku rundy wiosennej z uwagi na trudne warunki przygotowań i spore zmiany kadrowe w zespole w zimowej przerwie. Uspokajał jednak, że jego drużyna w końcu złapie rytm. Pierwsze oznaki, że sprawy idą ku lepszemu, mieliśmy właśnie w Kielcach. Wisła stworzyła sobie sporo sytuacji, chyba więcej, niż w poprzednich czterech meczach razem wziętych. Biała Gwiazda grała odważnie przeciwko ofensywnie nastawionym gospodarzom i postawiła im twarde warunki.

Interia - Niezwykły wynik

Takie wyniki w Ekstraklasie nie zdarzają się codziennie. Wisła Kraków, która przegrała cztery z pięciu poprzednich meczów, rozgromiła Koronę Kielce 6-2 i to na wyjeździe. Trener Korony Gino Lettieri nie dokonał rewolucji w składzie po porażce 1-4 z Zagłębiem Sosnowiec. Szkoleniowiec wiślaków Maciej Stolarczyk od pierwszej minuty posłał do boju trzech piłkarzy, którzy w przegranym 2-3 meczu z Pogonią Szczecin weszli na boisko w końcówce. To Łukasz Burliga, Vukan Savicević i Krzysztof Drzazga.

Sport.pl - Biała Gwiazda gromi

Mecz w Kielcach, który rozpoczął się o godz. 18, obfitował w dynamiczne zmiany sytuacji. Korona objęła prowadzenie w 14. minucie dzięki uderzeniu Vato Arveladze z rzutu wolnego. 10 minut później było już jednak 1:1, bo po podaniu Łukasza Burligi gola strzelił Krzysztof Drzazga. Remisem Wisła cieszyła się jednak tylko przez cztery minuty. Po podaniu Mateja Pućki drugą bramkę zdobył Arveladze, który dał prowadzenie Koronie. Do przerwy był remis, bo w 37. minucie podanie Vulneta Bashy wykorzystał Jakub Błaszczykowski. W drugiej połowie na boisku rządziła już tylko Wisła. Po niespełna 10 minutach tej części gry było 4:2 dla zespołu Macieja Stolarczyka po golach Drzazgi i Vukana Savicevicia. Wiśle było jednak mało i 64. minucie podwyższyła na 5:2 za sprawą Burligi, a na 10 minut przed końcem hat-tricka skompletował Drzazga.

Weszło - Drzazga przebrany za Frankowskiego

Gdy Arweładze kończył piękną akcję Korony strzałem na 2:1, pomyśleliśmy sobie - ulala, co za rozegranie, akcja meczu! Godzinę później Wisła Kraków prowadziła 6:2, a my nie wiedzieliśmy już, który atak wiślaków był piękniejszy. W Kielcach obejrzeliśmy jeden z najlepszych indywidualnych występów w całym tym sezonie – Krzysztof Drzazga strzelił hat-tricka, zaliczył asystę i był o krok od wywalczenia karnego (o tym później). Świetnie zagrał też – tuż przed powołaniami – Jakub Błaszczykowski.

Aż strach wpuszczać taką Wisłę na swój stadion. „Biała Gwiazda” w tym sezonie spektakularnie odmachnęła się Lechowi wychodząc z 0:2 na 5:2, zremisowała też po szalonym spotkaniu 3:3 z Legią w Warszawie. Wisła lubi w tym sezonie takie dreszczowce, ale po tym pięknym trafieniu Arweładze spodziewaliśmy się raczej hat-tricka pomocnika kielczan, a nie obrazka z Call of Duty po bramką Miśkiewicza.

Dziennik Polski - Wisła bez litości

Wisła Kraków nie miała litości dla Korony na jej terenie. „Biała Gwiazda” rozegrała najlepszy mecz tej wiosny i rozbiła gospodarzy 6:2. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Macieja Stolarczyka zbliżyli się do Korony na jeden punkt i pozostają w walce o pierwszą ósemkę.

Love Kraków - Wiślacka remontada

Wisła Kraków wysoko pokonała Koronę Kielce 6:2 i ciągle liczy się w walce o grupę mistrzowską. Kibicom Białej Gwiazdy poprawiły się też nastroje przed zaplanowanymi na 17 marca derbami. Krakowianie dwukrotnie musieli gonić wynik, ale w drugiej połowie zagrali po profesorsku. W rolę profesora wcielił się Krzysztof Drzazga, który skompletował hat-tricka. To jego pierwsze bramki w ekstraklasie.